Instalacja nawadniania ogrodu
Przykłady automatycznych zraszaczy - części systemu nawadniającego
Pomimo opóźnionego w tym roku sezonu ogrodowego oraz zapowiadanych susz, wiele osób jest w trakcie sadzenia roślin i kładzenia trawników w swoich ogrodach. Jedną z najważniejszych rzeczy o jakiej należy pamiętać przy pielęgnacji zasadzonej flory w naszym ogrodzie jest odpowiednie nawodnienie. Bardzo wygodnym rozwiązaniem okazują się automatyczne systemy nawadniające.
Dlaczego?
Jeżeli chcemy cieszyć się bujną roślinnością i nieskazitelnie zieloną trawą musimy pamiętać o praktycznie codziennym podlewaniu ogrodu. Na początku sezonu naturalnie o tym pamiętamy, jednakże wraz z czasem często ubywa nam chęci i zapominamy lub robimy to z niechęcią. Należy pamiętać też o sytuacjach w których wyjeżdżamy na kilka dni. Całkowity brak wody w takim okresie mógłby zepsuć naszą pracę. Automatycznie ustawione podlewanie całkowicie eliminuje ten problem. Nie potrzebujemy pamiętać o dodatkowym obowiązku, a zaoszczędzony czas możemy poświęcić na inne przyjemności.
Montaż
Zanim postanowimy wybudować system nawadniający, warto bardzo dokładnie przemyśleć ten pomysł. Należy pamiętać o stosunkowo wysokich kosztach instalacji (w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań takich jak zraszacze stacjonarne) oraz o pewnym stopniu skomplikowania procesu. Na rynku istnieje wiele firm oferujących usługę montażu systemu nawadniającego od A do Z niemniej jednak jest to duży wydatek i warto się zastanowić czy nie lepiej zrobić to samemu.
Zanim jednak przystąpimy do samodzielnej budowy, warto zapoznać się z zasadami i etapami jakie trzeba przejść.
CDN
Źródła:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/23659-system-nawadniania-ogrodu-krok-po-kroku
https://ladnydom.pl/Ogrody/56,113262,23292155,podlewanie-trawnika-jaki-system-nawadniania-jest-najtanszy.html